Блок-хаус – це вид обшивної дошки або вагонки з лицьовою поверхнею «під оциліндровану колоду», що має специфічне кріплення, притаманне вагонці – шип / паз.

Блок-хаус використовується як оздоблювальний матеріал всередині і зовні приміщень.

У чому полягають переваги блок-хауса? Це матеріал:

  • технологічний
  • довговічний
  • екологічний
  • естетичного вигляду
  • легкий у збірці

При обробці блок хаусом конструкція набуває видимої цілосності, відсутні щілини. Більше про переваги та недоліки блок-хаусу читайте в статті Блок-хаус: всі “за і проти”.

Найчастіше блок хаус застосовують для оформлення відкритих і закритих веранд, альтанок, літніх будиночків, лазень і саун. Житлові приміщення заміських будинків здобувають особливого колориту, а тонкий запах смоли, властивий хвойним породам деревини, створює в них затишну атмосферу.

Якість блок-хаусу поділяється на класи А, Б і С. Докладніше з класіфікацією блок-хаусу можна ознайомитися в статті Класифікація блок-хауса.

Зовнішній блок хаус від внутрішнього відрізняється тільки розмірами. Для внутрішнього оздоблювання використовується блок хаус менших перетинів, наприклад 20 * 80, 20 * 100. Для зовнішньої обшивки використовують 35 * 120, 42 * 160.

Найчастіше блок-хаус виготовляють із хвойних порід, оскільки вони дешевші, але наряду з цим використовують і більш дорогі породи, такі як кедр, модрина, ясен тощо.