Брусок – це один з найбільш розповсюджених видів пиломатеріалу в будівництві і виробництві меблів на даний час. Велика популярність цього виду пиломатеріалів пояснюється його властивостями: брусок легкий, міцний, довговічний і може використовуватися у будівництві в різних цілях. Не дивно, що історично це один з перших пиломатеріалів, який люди почали застосовувати при зведенні будинків з дерева.

Що являє собою брусок? Брусок – це обтесаний з усіх боків пиломатеріал, який виготовляється з цільної деревини і має в своєму розрізі квадратну або прямокутну форму Його товщина не перебільшує 50 мм, а ширина не більше подвійної товщини. Широка сторона бруска називається пластю, а поздовжня – кромкою. Лінія перетину пласті і кромки – це ребро бруска. Поперечна, кінцева сторона розпиляного перпендикулярно бруска — торець.

Найчастіше для виробництва бруска використовується деревина сосни і ялини. Розмір сторін бруска в перерізі може бути різним, однак, як правило, дотримуються певних пропорцій. Так, ширина бруска в перетині не повинна перевищувати більш ніж у два рази його товщину. Довжина бруска може бути різною, проте в середньому вона становить 4-6 метрів.

Залежно від своїх розмірів і способу обробки, брусок використовується в різних галузях будівництва. Так, бруски з маленьким перетином 20х40 мм, 30х40 мм і 30х50 мм найчастіше застосовуються для оформлення стін і стелі. У цьому випадку брусок використовується в якості решетування, на яке набивають дерев’яну або пластикову євровагонку й панелі. Завдяки прекрасним теплоізоляційним і декоративним властивостям бруска такий вид оздоблення приміщення є дуже поширеним. Більші бруски застосовуються для виготовлення каркасів, лаг для підлоги.

Слід відрізняти різні види брусків. Залежно від того, чи був він оброблений, існують стругані та необроблені бруски. Так, струганий брусок виходить в результаті механічної обробки колод. Завдяки своєму декоративному вигляду він незамінний для внутрішнього оздоблювання приміщень, а також для виготовлення меблів, наприклад, дерев’яних кухонь. Необроблений брусок застосовується для виготовлення крокв і балок, тобто тих конструкцій, які згодом будуть прикриті.

Сухий струганий брусок має відмінну якість, завдяки чому він широко застосовується в будівництві будинків, лазень, несучих конструкцій будівель. На відміну від сирого необробленого, струганий брусок не схильний до гниття і пліснявіння. Також не варто остерігатися, що він «всядеться» і змінить форму, оскільки він вже прийняв свою остаточну форму в процесі сушіння. Крім усього іншого, зовнішній вигляд і легкість струганого сухого бруска роблять його прекрасним матеріалом для будівництва.