Звичайний дерев’яний брус – будівельний матеріал з найкращим співвідношенням ціна / якість.

Для будівництва дерев’яних заміських будинків, призначених для сезонного проживання, найчастіше використовується такий будматеріал як є пиляний (звичайний) брус природної вологості з хвойних порід деревини, наприклад, ялини, сосни. Існує два стандартних розміра бруса: 100мм х 150мм і 150мм х 150мм. Зовнішня стіна товщиною в 150мм дає можливість комфортно проживати в дерев’яному будинку з квітня по жовтень.

Головним недоліком даного будматеріалу є можливість появи тріщин на його бічних поверхнях в процесі висихання, що тягне за собою додаткові роботи — необхідність вдруге обшивати стіни будинку вже після усадки. Справа в тому, що такий натуральний будматеріал як звичайний брус має властивість «вивертатися», його «веде», отже, можуть з’являтися нерівномірні зазори між вінцями, іншими словами, відбувається деформація всього будинку.

Крім цього, в перші два роки є ймовірність появи синяви (синюшної гнилі). Тому рекомендуємо не ігнорувати застосування антисептиків і антипіренів. Для утеплення, як матеріал для прокладки, найчастіше застосовується лляне клоччя, яке розподіляється шаром під обшивкою.

Утеплені дерев’яні будинки відрізняються від каркасних тим, що всередині будинків з бруса – натуральне дерево замість пароізоляційної плівки. Також однією з переваг пиляного бруса є його доступність, його можна легко придбати як в багатьох будівельних фірмах або складах, так і на ринку.

Вирішили будувати будинок, використовуючи брус як будматеріал? – Тоді кілька порад.

Пам’ятайте, що не варто відразу після будівлі будинку приступати до обшивання стін, оскільки брус природної вологості має властивість зсихатися, він дає усадку в межах 3-5%. Тому краще за все обшиванням стін займатися через 1,5-2 роки після завершення будівництва.

Для внутрішнього оздоблення використовуйте звичайну дерев’яну вагонку, а для зовнішнього найкраще підійде блок-хаус або вінілова вагонка (сайдинг). Блок-хаус – це обшивна дошка, яка імітує оциліндровані колоди (вологодку) або брус. Таку обшивку в разі пошкодження легко буде замінити новою. Використовуючи утеплювач типу Rockwool, Isover, Paroc, Penoplex, будинок сезонного проживання реально перетворити на будинок для постійного проживання. Для цього необхідно під обшивку зовнішніх стін прокласти додатковий шар відповідного утеплювача товщиною в 50-100 мм.

Вартість оздоблення всього будинку та прокладання комунікацій може сягати 100-200% від вартості самого зрубу. Повний комплект матеріалів для споруди дерев’яного заміського будинку може виготовлятися в межах від 3-х тижнів до 1,5 місяця. Строк будівлі самого будинку, звичайно, буде залежати від його розміру. Наприклад, будинок зі стандартними розмірами 6м х 6м на стовпчастому фундаменті буде в середньому зводитися від 2,5 до 3 місяців, – це при роботі бригади з 2-3 чоловік.