Оскільки дошка підлоги циклюється, шліфується, а потім ще й чимось покривається, то навіть якщо ви трохи помилилися при виборі дошки, огріхи можна буде виправити (хіба що за складності в роботі доведеться доплатити). Зазвичай таке стається, коли купується дошка підлоги третього сорту.

Як говориться, третій сорт – не брак. Для недосвідченого покупця вже сам той факт, що він нарешті купує натуральний матеріал, стає справжнім подвигом. Не до того, щоб вдумуватися в якість … Тут хоча б у бюджет вкластися! Не вистачає «оперативної пам’яті», тому рішення потенційних проблем відкладається “на потім”.

І дійсно, краще жити з натуральними дерев’яними підлогами, красивими сучками, природним малюнком, теплом від самої природи, ніж боятися труднощів і обмежитися «вічно коричневим» ламінатом.

 

Але що ж таке третій сорт дошки підлоги?

  • Трохи більше сучків, ніж зазвичай, але це не проблема, так навіть красивіше.
  • Окремі сучки можуть випадати. Це питання вже так просто не вирішиш. Якщо звичайний сучок, так званий живий, – це просто прикраса, то мертвий, або той, що випадає, може доставляти неприємності. Наприклад, такий сучок може вилетіти при шліфуванні або сколотися при випадковому навантаженні, що, загалом, звичайно, можна й зашпаклювати. Це не так вже й страшно, особливо за умови подальшого фарбування дошки. Але якщо дошка підлоги призначена для лакування, це буде помітно. Також можуть зустрічатися тріщинки, смоляні кишені і т. п. Хороший майстер може при укладанні дошки приховати ці дефекти, використовуючи такий матеріал в непомітних місцях, які мало використовуються.
  • Трохи кривизни, так званий “пропелер”. Це коли під час сушіння дошку «повело», і один кінець трохи провернуло, як штопор. Якщо деформація незначна, то при правильній геометрії для майстра це не буде проблемою.
  • Кривизна як лижа. Коли дошку кладеш, то центральна частина виявляється або нижчою, або вищою за краї. Такий дефект також не представляє складності для майстра.
  • Кривизна, що впливає на геометрію. Ось тут починаються справжні складності. Геометрія – це паралельності сторін. Наприклад, один край ширше за інший, або вони вигнути, коли один кінець дошки йде убік – вліво або вправо. Тут вже жодний майстер вам “спасибі” не скаже, оскільки йому доведеться підганяти, стругати, підкладати.

 

На що ще звернути увагу при купівлі дошки для підлоги.

  • Дивіться, щоб не було занадто багато сучків, якщо ви, звичайно, не дуже їх любите, – щоб не рябіло.
  • Чим краще дошка оброблена, тим менше доведеться її циклювати. Можливо навіть зовсім легкого шліфування перед покриттям буде достатньо.