Звичайний брус – це спиляна з чотирьох боків колода. Ширина цього пиломатеріалу більше 50 мм. Він є одним з найбільш розповсюджених у будівництві пиломатеріалів. Застосовується практично в кожній галузі будівництва. Має багатофункціональне призначення: балки, кроквяна система даху, міжповерхові перегородки, стінові стійки, також може служити матеріалом для зведення стін. Простота обробки зумовлює невисоку вартість бруса.

Брус оциліндрований

Оциліндрований брус являє собою досить практичний і доступний матеріал. Застосовується він у будівництві лазень, будинків, котеджів, дач, заміських будинків.

Цей матеріал виглядає дорого, креативно, і що найголовніше – відрізняється своєю невисокою ціною і простотою будівельних робіт.

Щільне прилягання колод при монтажі забезпечує гарантію водонепроникності і повної герметичності. Матеріал, з якого виготовляють колоди є дуже екологічним. Найчастіше це сосна або ялина. Виготовлення матеріалу – виробниче, тому дотримано однакових форм колод.

Діаметр оциліндрованного бруса вибирається залежно від призначення об’єкта. Приміром, заміський будинок краще буде побудувати з колод діаметром 200-220 мм. Дачі, сауни – з матеріалу діаметром 150-220 мм.

Будинок з дерев’яного пиломатеріалу матиме вигляд акуратної, ергономічного споруди. На зведення будинку відводиться досить невеликий термін. Такий будинок не потребує внутрішнього оздоблювання, адже природність сьогодні є актуальною.

Профільований брус

Профільований брус являє собою лісоматеріал, виготовлений із сосни, ялини, модрини, кедра.

Його безперечною перевагою є той факт, що будинки з цього виду бруса досить легко збираються. Оскільки за формою брус має вигляд посадкової чашки з пазами і шипами, а також має вертикальні пропили, то процедура монтажу спрощується.

При укладанні, щоб позбутися усадки і деформацій, використовують профільований брус клеєний. Такий вид будматеріалу підлягає ретельному висушуванню, його вологість становить близько 10%. Будинок з дерев’яного бруса є екологічним і (що не менш важливо) поєднує в собі низьку вартість і високі експлуатаційні характеристики.

Клеєний брус

Застосовують цей вид бруса для будівництва аквапарків, ковзанок, басейнів та інших приміщень з підвищеною вологістю. Переваги цього виду бруса повністю пояснюються процесом виробництва цього матеріалу.

Дерево (ялина, кедр, модрина) розрізають на колоди потрібного розміру і висушують. Через малі розміри брусів просушування відбувається набагато ретельніше, і тому їхня вологість менша. Потім дошки сортують і на спеціальних пресах склеюється брус. Технології склеювання дозволяють зробити брус досить міцним, збільшуючи кількість дошок. Клей використовується високоміцний, водостійкий.

Будинкам з клеєного бруса властиві високі теплотехнічні характеристики. Перевагою є й швидке зведення будинку. Протягом 5-6 тижнів на готовому фундаменті можна побудувати будинок.