Стеля

Обшивка стелі імітацією бруса – досить складний процес. Тут є безліч нюансів, які слід враховувати: як правильно проводити монтаж, в який бік звернути шип, де буде встановлюватися (зовні або в приміщенні). Недосвідченій людині в цьому питанні краще звернутися до професіоналів.

 

Кріплення для стелі

Імітація бруса для стелі повинна бути найтонкішою, оскільки навантаження на кріплення стелі найбільше. Кріпити необхідно на саморізи або кляймери (у разі найтонкішої імітації бруса).

 

Розмітка на стелю

Все починається з розмітки горизонтальних рівнів. Найпростіший спосіб – це лазерний рівень, який дозволяє з максимальною точністю розмітити необхідну площину. Цей прилад кріпиться на стіну, металеві конструкції (на приладі є магніт), на спеціальні штативи за допомогою ременя. Точність приладу ± 0,3 мм. По лініях, які він вам покаже, ви спокійно і впевнено робите розмітку.

Також ви можете скористатися звичайним або водяним рівнем.

За рівнями натягуються шнури. Якщо недостатньо двох паралельних, натягується один по діагоналі.

 

Каркас для стелі

Каркас для імітації бруса на стелю збирається зі струганих брусків від 30х50 до 50х50 мм. Відстань між ними повинна бути не менше півметра (500 мм).

Кріпити імітацію бруса на стелю можна кількома способами:

  • Перший – саморізом в шип, тоді паз наступної дошки буде приховувати його.
  • Другий – кляймер (його треба садити на саморіз).

Корисні дрібниці

Можливо використовувати імітацію бруса для оздоблення вологих приміщень. Дошка має бути оброблена спеціальним прозорим антисептиком, і після просушування її ще два рази покривають спеціалізованим покриттям. Торцям потрібно приділити особливу увагу. Для решетування замість дерев’яних брусків слід використовувати металопрофіль для гіпсокартону.

 

 

 

Покриття

Після монтажу імітацію бруса необхідно обробити антисептиком. Рекомендуються антисептики на водній основі. Вибираємо те, що призначене тільки для зовнішньої експлуатації, наприклад, «Сенеж».

«Сенеж» проявив себе як екологічний розчин з тривалим терміном дії, що, до того ж, швидко сохне. Він представлений у широкій колірній гамі. Необхідна кількість шарів – 3-4.

Після того як висохне перший шар, потрібно відшліфувати наждачним папером ворсинки дерева, що піднялися. Далі ще 2-3 шари антисептика, лаку або фарби. При правильному виборі антисептика і якісній обробці деревини покриття потрібно буде оновлювати лише раз на 5-8 років.