Вибір стельового плінтуса «гантелі» на даний момент вельми великий за своїми формами та розмірами. Встановлений стельовий плінтус надає поверхні завершений вигляд. Також допомогою цієї деталі можна приховати деякі нерівності стелі або стіни та технологічні шви з’єднання стелі і стіни. Дерев’яні гантелі легко монтуються і піддаються обробці. Встановлюються гантелі по завершенню всіх робіт, пов’язаних із облицюванням стін, а також після повної підготовки стін до фарбування або покриття лаком.

Якщо приміщення велике за площею і має високі стелі, рекомендується застосовувати гантелі шириною 200 мм, а якщо приміщення має низьку стелю або не велике за площею, монтують гантелі шириною 20-40 мм. Є також ексклюзивні види стельових плінтусів шириною до 350 мм, виконані в стилі ліпнини або з художньої різкою по дереву. Напевно, найскладніше в монтажі стельового плінтуса – це правильна підрізка його в кутах, а також правильне з’єднання гантелі по довжині.

Плінтуса можуть бути виконані з цільної деревини або з дерев’яної суміші. Термін експлуатації плінтусів з суміші більший, ніж плінтусів з цільної деревини. Однак у любителів «чистого та екологічного» пріоритетним буде плінтус з цільної деревини. Для того, щоб купити потрібну кількість метрів погонних плінтуса необхідно враховувати, що на кожен кут в приміщенні потрібно зайвих 10-20 см багета.

Встановлювати плінтуса можна на саморізи або цвяхи, можна так само кріпити гантелі на рідкі цвяхи. Цей матеріал, хоча порівняно молодий на ринку будівельних матеріалів, міцно зайняв там своє місце. Кріпити на полімерний клей порівняно просто. Він міцно тримає плінтус і не порушує його форму. Він може витримувати навантаження до 60-80 кг / см2. Одна вимога при такому виді кріплення – плінтус повинен бути очищений від пилу і бруду, інакше зчеплення буде неміцним. Клей наноситься на плінтус за допомогою пістолета рівною смугою, а потім плінтус приставляється до стіни.

У разі, якщо стіни мають деякі нерівності, кріпити стельові гантелі краще на саморізи. Так само це відноситься до того випадку, коли ширина стельового плінтуса більше 100 мм. У цьому разі місця, де робилося кріплення, тріщини і щілини зашпаровуються шпаклівкою по дереву з наступнимшліфуванням і декоруванням.

Перед тим, як кріпити стельовий плінтус, необхідно закінчити всі попередні роботи. Потім по всьому периметру приміщення за допомогою малярного шнура наносять лінію, щоб позначити, де буде знаходитись нижній край плінтуса. Потім через 50 см встановлюються заздалегідь підготовлені дерев’яні трикутні бруски. Бруски виготовляються в залежності від виду, ширини та фігурності плінтуса.

Для більш точного підрізування фігурного плінтуса додатково використовують стусло. Однак для кращого підганяння варто користуватися лобзиком, підрізаючи на 45 ° місця стикування гантелі в кутах. Після підрізування для видалення піднятих волокон деревини торці обробляють напилком і додатково зачищують.

Дерев’яний плінтус кріпиться кріпильними елементами до брусків. Шляпки цвяхів в процесі роботи втоплюються. Після цього отримані поглиблення заповнюють шпаклівкою по дереву. Таким чином ми отримуємо ідеально рівну поверхню плінтуса, без видимих поглиблень.