Протягом багатьох століть натуральна деревина була й залишається одним із тих матеріалів, які найчастіш використовують у будівництві.

Деревина – це, насамперед, екологічний матеріал. Вона відрізняється оптимальним співвідношенням якісних та естетичних властивостей, що й утримує її на піку популярності й попиту. Деревина дарує не тільки тепло і затишок мешканцям оселі, але також сприяє природному повітрообміну й відмінному мікроклімату в приміщеннях будь-якого призначення.

Головне питання полягає в тому, як саме облаштувати свою підлогу, щоб вона була водночас теплою, рівною і довговічною та відповідала сучасним естетичним вимогам і нормам.

Підлоги виготовляють з різних сортів деревини. Наше виробництво зупинило свій вибір на соснових пиломатеріалах. Чому? На це є декілька причин. Одна з них полягає в тому, що сосна виділяє летючі фітонциди, які вбивають мікроби в приміщенні. Фітонциди завдяки своїй природі очищують повітря й запобігають розвитку респіраторних захворювань. Після обробки поверхні з сосни не втрачають своїх корисних властивостей. Таким чином вироби з соснових пиломатеріалів є не тільки прикрасою приміщень, але й мають гарний вплив на життєдіяльність людського організму.

Тепер давайте розберемось в тому, що саме являють собою дощаті підлоги і розглянемо варіанти та технологію їхнього монтажу.

Дерев’яна підлога являє собою ніби пиріг із декількох шарів, складовими якого є чорнова підлога, теплоізоляційний та гідроізоляційний шари, чистова підлога (підстава), підлогове покриття (оздоблення). Між цими шарами можна навіть укласти опалювальні елементи (кабелі або труби), щоб створити систему теплої підлоги.

Створення дерев’яної підлоги – задача не з простих і вимагає уваги й певних умінь. Для того щоб настелити таку підлогу, вміння тримати в руках інструмент буде недостатньо. Окрім цього вам необхідно володіти знаннями з особливостей будови дощатого настилу і способів його укладання.

Термін служби підлоги залежить від якості основи й технології виробництва.

У кожному конкретному випадку матеріали підбираються відповідно до параметрів та призначення приміщення, у якому буде укладатися дерев’яна підлога, згідно з теплотехнічними та технологічними вимогами.