Де купити дерев’яну вагонку? З першого погляду проста справа – пішов на базар та й купив. Але, як кажуть, якби б все було так просто, то й питань би не виникало. Насправді це зовсім нелегка задача, і, щоб її успішно вирішити, потрібно докласти зусиль. Перш за все відповідь залежить від того, скільки і чого вам потрібно, оскільки підходи до купівлі матеріала істотно відрізняються. Отже,

Де купити кілька метрів дерев’яної вагонки?

  • Якщо питання зовнішнього вигляду є другорядним і кількість становить усього кілька квадратних метрів, то дійсно, практично на кожному повноцінному ринку є точка з оздоблювальними дерев’яними матеріалами, де їх по нормальній ціні можна придбати. Але якщо цих метрів потрібно 50, 100 і більше, то питання ціни стає досить вагомим. Цілком можливо, що краще проїхатися на один із складів, тим більше, що такої кількості на ринку, скоріш за все, не буде (хіба що на замовлення, але це вже “як пощастить”).
  • Інший простий варіант – заїхати в будівельний супермаркет. Дерев’яна вагонка з сосни, як правило, є в наявності, і, навіть, кілька її видів. Якщо вам потрібна невелика кількість, то це може бути хороший варіант. Швидше за все, там буде дерев’яна вагонка нормальної якості, і навіть якщо ціна на вагонку буде високою, заощаджений час, транспортні витрати і нерви того варті.

Де купити багато дерев’яної вагонки?

Але якщо потрібна велика кількість вагонки, де її купувати?

Знову ж, якщо висока якість не потрібна, то будь-який склад пиломатеріалів буде вигідним місцем. На маленьких пилорамах або у приватних майстрів, якщо тільки це не ексклюзив, купувати не раджу. Через занадто старе обладнання якість матиеріалу в цих випадках, як правило, нижча за мінімально допустиму і, щоб не шкодувати, що зробили такий ремонт всі роки до наступного ремонту, краще не гнатися за найдешевшим варіантом. Хоча, як кажуть, на кожний товар є свій покупець. Але, оскільки ви ще читаєте цю статтю, я розумію, що простих варіантів ви не шукаєте.

А тепер про те, як купити якісну вагонку за хорошою ціною і в потрібній кількості.

Де купити багато гарної вагонки?

Питання, скажемо прямо, не з легких. Ринок пиломатеріалів на Україні й досі не розвинений і в два кліка його не вирішиш. Для початку слід ознайомитися з правилами вибору дерев’яної вагонки. Кілька нехитрих порад проллють світло на питання і підкажуть, на що треба звертати увагу.

  • Хороша вагонка може зустрічатися і на складах, тому їх варто відвідати. Але перш не буде зайвим туди зателефонувати і розпитати про якість і сорті вагонки. Якщо сорти «міряють» першим, другим і т. д., можна бути впевненим, що і якість буде “на око”. Вагонка класифікується як Екстра, А, B, С.
  • Можна трохи “погуглити” – можливо, хтось залишив відгуки. (Якщо людина купувала для себе, то із задоволенням поділиться враженнями.)
  • Якщо потрібна вам кількість велика – 200 м2 і більше, можна влаштувати тендер: продзвонити десяток приватних виробників і запропонувати до певної дати підготувати свою пропозицію. Оптові замовлення зазвичай всіх цікавлять. Якщо кілька виробників запропонують свої послуги, можна буде зробити вибір.
  • У випадку, якщо все перераховане вище здається вам занадто складним, тоді, думаю, вам варто змиритися з високою ціною і замовити матеріал у спеціалізованому магазині, оскільки якість вагонки дуже позначається на зовнішньому вигляді.