Плануєте зупинити свій вибір на дошці підлоги? Дізнайтеся всі “За” і “Проти” дошки для підлоги.

У нехитрий візерунок на світлому фоні, що випромінює тепло і радість, важко не закохатися. А якщо до цього додати усвідомлення максимальної екологічності та добротності матеріалу, то рішення, вважай, прийнято. Залишилося тільки уявити себе в чистій затишній кімнаті на теплій дерев’яній підлозі і забутися. Але все ж таки, повернемося до реальності й зважимо всі плюси і мінуси дошки для підлоги.

 

Переваги дошки підлоги

 • Насолода на кожен день. Цей плюс складно переоцінити. Скільки коштує можливість ходити босоніж по теплій дерев’яній підлозі? Скільки коштує радість всієї родини? Для її досягнення ми готові витрачати неабиякі кошти.
 • Немає необхідності в килимовому покритті. Кому потрібна зайвий пил? Легкість прибирання дерев’яної підлоги максимальна. Простота й незагромадженість викликають піднесені відчуття.
 • Натуральний матеріал. У наш час питання екології не на останньому місці.
 • Краса. Має оригінальний живий контрастний малюнок на приємному фоні, особливо у випадку з сосною.
 • Теплові характеристики. Технологія укладання дошки підлоги (окрім її теплоізоляційних властивостей як дерев’яного матеріалу) дає можливість при необхідності додатково утеплити підлогу й зробити шумоізоляцію.
 • Довговічність, зносостійкість. Завдяки циклюванню й шліфуванню термін придатності дошки підлоги не обмежений, і якість зовнішнього вигляду з роками не погіршується.
 • Не вимагає чорнового покриття. Дошку можна укладати відразу на лаги перекриття або на первинну стяжку, що може істотно зменшити витрати й прискорити будівництво чи ремонт.

 

Недоліки дошки підлоги

 • Ціна. Дошку підлоги можна одночасно назвати як дешевим покриттям, так і дорогим. Звертаємо увагу: бажано брати дошку першого або другого сорту, інакше, при гіршій якості, вартість робіт з укладання може збільшитися.
 • Дорожнеча укладання й покриття. Процес укладання дошки підлоги трудомісткий, вимагає столярних навичок, і навряд чи хтось з першого разу зможе впоратися з цією справою сам. Після укладання дошка підлоги циклюється спочатку грубою, а потім дрібною наждачкою, після чого шпаклюються огріхи. Наприкінці дошка підлоги до трьох разів покривається фінішним покриттям (лаком, воском або фарбою).
 • Частота обслуговування. У місцях активного використання оновлення може бути необхідним кожні два роки через утворення вм’ятин і природнє стирання лакофарбових матеріалів. Особливо це стосується м’яких порід дерева, таких як сосна. У нормальних умовах підлогу не потрібно оновлювати близько 5 років.
 • У зв’язку зі зміною сезонів з’являтимуться щілини між дошками, які, втім, без проблем шпаклюються.

 

Що можна порадити з цього приводу?

Не поспішайте і зважте свої сили. Як кажуть, краса вимагає жертв. Якщо вас не бентежить одноразовий внесок і переживання ремонтних робіт, напевно не збентежить і обслуговування, оскільки воно істотно простіше. Будьте рішучими: дорогу здолає той, хто йде!

Якщо ви встояли в своєму рішенні, вам буде корисно дізнатися про основи вибору дошки підлоги, про види покриття і догляд, укладання та ремонт.