Дошка стругана – ціна договірна

Дошка стругана – дуже цінний матеріал, що широко використовувається у будівництві. В залежності від товщини і ширини цей будівельний матеріал може служити як для оздоблювання, так і для повноцінного будівництва. Слід розуміти, що під струганою дошкою мається на увазі обрізна дошка, стругана з 4-х боків. Якщо дошка має менш, ніж 4 стругані боки, вона відноситься до обрізної дошки.

Крім того, стружці підлягає тільки обрізна дошка вологістю менше 12 відсотків. Це дозволяє уникнути так званого «ворсу» при стружці (коли волокна деревини починають підніматися догори). У додаток, деревина не схильна до деформацій і тріщин. У більшості випадків ширина дошки перевищує товщину більше ніж у 2 рази.

Найбільш важливі параметри при оцінюванні струганої дошки:

  • геометрія по довжині й по профілю дошки
  • якість стружки
  • вологість

Вологість струганої дошки є найпростішим параметром для перевірки. Вологість вимірюють з торців дошки і в 2-3 місцях по довжині дошки. Допустима вологість дошки – до 14%. Крім того, при застосуванні дошки, наприклад, для укладання підлоги, необхідно буде дати цій дошці набути вологості того приміщення, де вона буде використовуватися. Стругана дошка для підлоги зазвичай використовується там, де потрібна підлога з зазорами для відведення вологи, або ж за естетичними принципами.

Cтрогана дошка широко застосовується в будівництві меблів з масиву, парканів, декоративних альтанок та невеликих дачних будівель.

Як бачите, у всіх сферах застосування струганої дошки потрібна точність конструкції. Саме тому другим важливим параметром є геометрія дошки. Слід оцінювати сталість довжини / ширини на всю довжину дошки. «Розбіжність» може суттєво ускладнити монтаж в конструкції або погіршити зовнішній вигляд вашої будівлі. Також слід оцінювати, щоб по ширині й товщині дошки була дотримана плоскість. Для цього досить покласти дошку на пряму поверхню спочатку плазом, а потім на обидва ребра. Якщо дошка лягає не щільно, це свідчить про недотримання правильної технології сушіння або зберігання.

Якість стружки можна оцінити в місцях, де трапляються сучки. Просто проведіть долонею по дошці. Якщо вас не зачіпають волокна деревини або відколи – ви знайшли гарного постачальника струганої дошки.

Щоб купити стругану дошку в Україні, потрібно звернутися до одного з надійних виробників цього матеріалу, що заробив добру репутацію на ринку пиломатеріалів.

Яскравим прикладом чесної та перевіреної компанії з високою якістю продукції є OOO “Санрайс”.

Чекаємо на вас за адресою: Київ, пр. Науки, 47, а також безпосередньо на виробництві – м. Васильків, вул. Чехова, 1-а.

Дізнайтеся більше про пиломатеріали перейти до рубрикатора