Брусок (іноді його також називають обрізною дошкою або рейкою) – це продукт розпилу деревини, пиломатеріал товщиною не більше 50 мм і шириною не більше подвійної його товщини. Якщо розміри більше, то такий матеріал вже називають брусом.

Брусок дерев’яний буває з різних порід деревини (хвойних і листяних) і різного ступеня вологості – звичайної вологості і висушений в сушильних камерах, з вологістю не більше 12%. Коли є ймовірність виникнення деформацій, викликаних вологістю, використовується брусок природної (звичайної) вологості, виготовлений з просочених смолою хвойних порід дерев. Такий матеріал використовують для обрешітки стель і стін, лаг для підлоги, несучих конструкції будівель.

Сухий брусок більше застосовують для виготовлення меблів, дверей та ін. виробів з дерева. З хвойних порід найбільше застосовуються сосна, кедр, ялиця, ялина, з листяних – дуб, бук, осика, береза, ясен. Найміцніший – брусок з модрини.

Найпоширеніші розміри бруска – 40х50 мм і 50х50 мм, довжина при цьому становить 3 м або 6 м.

Брусок 50х50 мм в основному використовується для обрешітки стін і стель (наприклад, при обробці блок хаусом, імітацією бруса або вагонкою), невеликих несучих конструкцій і виробництва меблів. Він виготовляється з цільної деревини, легкий, міцний, довговічний, екологічно чистий і зручний у використанні. Всі ці якості й визначають повсюдне застосування бруска.

Щоб захистити матеріал від гниття та інших видів псування і продовжити термін його служби, перед використанням його обробляють антисептиками та іншими біозахисними засобами.