Зовнішня обшивка блок-хаусом має свої нюанси. Для зовнішніх стін застосовують блок-хаус ширше, ніж для стін всередині приміщення – шириною 130-190 мм. Це робиться для того, щоб підкреслити природну виразність фасаду.

Якщо блок-хаус планується декорувати в певний колір, що відрізняється від природного кольору блок-хаусу, рекомендується перед монтажем профарбувати торці, щоб після монтажу не було видно світлих смуг.

Спочатку зовнішню стіну обтягують пароізоляційною плівкою, на яку монтується решетування з кроком 500-600 мм. В окремих випадках, якщо блок-хаус має індивідуальні розміри перетину більше середньостатистичних, решетування має бути посиленим. У цьому випадку перетин бруска збільшується. Проте кожен варіант індивідуальний.

Для нашого регіону в основному застосовується брус з перетином 30х40 мм, 50х40 мм.

Розміри перетину обґрунтовані середньою рекомендованою товщиною утеплювача, що встановлюється вертикально між брусками решетування. Середня відстань між брусками 600 мм. Рекомендується використовувати крок брусків, кратний ширині вибраного виду теплоізоляції. Однак крок не повинен бути більше 700 мм.

Між брусками решетування встановлюється рулонний теплоізоляційний матеріал. Для того, щоб теплоізоляційний матеріал тримався і не випадав, необхідно різати смуги на 5 см ширше, відстаней між брусками. Вставляємо смугу між брусків, злегка згинаючи. Таким чином смуга не буде вивалюватися і буде триматися по всій висоті. Далі для збереження шару утеплювача кріпимо шар пароізоляції. Плівку кріпимо внапусток на 100 мм, стики проклеюємо спеціальним скотчем, або кріпимо скобами за допомогою степлера до брусів решетування.

Після монтажу всіх попередніх шарів приступаємо до монтажу додаткового шару решетування перетином 50х50 мм. Кріпимо бруски саморізами до попереднього шару решетування. Додаткове решетування призначене для вентиляції внутрішнього шару конструкції, що монтується. Рух повітряних потоків усередині конструкції запобігає скупченню зайвої вологи між шарами «пирога». Це збільшить експлуатаційний термін конструкції.

Після цього приступаємо безпосередньо до монтажу блок-хаусу. Монтаж дошки може проводиться як зверху, так і знизу. При встановленні першої дошки необхідно передбачити зазор в 50мм для забезпечення вентиляції. В процесі монтажу постійно перевіряємо рівень по всіх напрямках площини.

З’єднання дошок проводиться кріпленням шпунт-паз. В процесі монтажу дошки необхідно ущільнювати і простукувати без прямого впливу, через брусок, щоб не пошкодити облицювальний матеріал. Кріпимо дошки кріпильним елементом до кожного бруска решетування. Останні дошки блок-хаусу встановлюються за допомогою клинів.

У результаті проведення робіт ми отримуємо ідеальну площину без видимих стиків і щілин, яка на перший погляд схожа на стіну, зведену із застосуванням оциліндрованого бруса.

Після монтажу всієї конструкції за бажанням можна додатково обробити поверхню пропиткою. Перевагу мають пропитки на водяній основі, оскільки вони менш токсичні і час їх висихання менше.

Після повного висихання шару антисептика поверхню шліфують і потім, за необхідністю, покривають додатково ще 2-3 шарами антисептика, лаку або фарби, залежно від бажання і переваг. Слід враховувати, що для того, щоб матеріал обробки довго експлуатувався і не втратив своїх естетичних властивостей, необхідно проводити заходи з профілактики кожні 5-7 років.