Часто стається так, що матеріал «сідає», тому починати треба з першої й необхідної процедури – акліматизації матеріалу. Також потрібно підготувати робочі поверхні, на які буде монтуватися імітація бруса.

Підготовка робочої поверхні для монтажу імітації бруса

Спочатку очищуємо стіну (при необхідності) і наносимо гідроізоляційний шар: накриваємо листами паро (гідро) ізоляції внахлест на 100-150 мм. Рулони заздалегідь потрібно розгорнути і потім кріпити листи до верху стіни алюмінієвим скотчем. Усі стики і прориви теж потрібно проклеїти.

1 – Гідроізоляція (листи) 2 – Алюмінієвий скотч 3 — Стіна

На пароізоляцію монтуємо решетування. Монтувати потрібно вертикально, оскільки імітація бруса буде розташовуватися перпендикулярно їй (спочатку перевірте, чи рівна стіна).

Матеріал для решетування – це прямі бруски невеликого перетину. Їх необхідно обробити антисептиком і вогнетривким покриттям. Товщина бруска повинна дорівнювати товщині утеплювача (50 або 100 мм, але не менше 30). Ширина листів утеплювача коливається в межах 600 мм (для точності потрібно виміряти ширину того, що ви будете встановлювати). Відстань між брусками решетування повинна бути на 10-20 мм менша, для того, щоб не було зазору між рейками і утеплювач сидів щільно.

Бруски до стіни кріпимо за допомогою рамних дюбелів, якщо кріпимо на цегляну стіну, і за допомогою саморізів або цвяхів, якщо стіна дерев’яна.

 

4 — Брус Утеплювач встановлюємо листами між рейками решетування, закріплюємо їх спеціально призначеними для цього дюбелями – вони не дадуть плитам вивалюватися, якщо ті наберуть трохи вологи.

Зверху, на готову конструкцію встановлюємо вітро-волого захисну плівку, для того щоб вода і вітер з вулиці не проникали в шар утеплювача. Плівку укладаємо внахлест і склеюємо між собою двостороннім скотчем, кріпимо скобами до утеплювача. Алюмінієвим скотчем проклеюємо стики.  5 – Утеплювач 6 – Дюбель

7 – Вітро-волого захист 8 – Алюмінієвий скотч

Поверх потрібно встановити ще один шар решетування з бруска (також обробленого антисептиком і вогнетривкою рідиною) товщиною від 25 до 50 мм. Це забезпечить вентиляцію зовнішньої обшивки з внутрішньої сторони. Кріпиться саморізами до вже побудованої конструкції.

9 – Брус (20х20мм)

Переходимо до монтажу імітації бруса.

Монтаж можна починати зверху чи знизу (краще знизу) стіни шипом вгору. Таким чином в пазах не застоюватиметься волога. Залиште по 50 мм зверху і знизу для вентиляції. Також необхідно між дошками залишати невеликий зазор (1-3 мм), щоб поверхня не скривлювалася при сезонних змінах температури й вологості. Прикручуємо першу дошку до решетування саморізами, кріпимо за схемою (А, Б, або комбінуємо обидві), наступну ставимо в паз і забиваємо через проміжну дошку.

 

Способи кріплення імітації бруса

Імітацію бруса необхідно кріпити за допомогою фінішних цвяхів, саморізів або кляймерів.

 

Цвяхи

Цей спосіб кріплення надійний, тому що при зміні погоди (температури й вологості) на вулиці буде змінюватися і вологість дошки, і імітація бруса може гнутися (грати). Цвяхи дозволять матеріалу трохи рухатися, в той час як саморізи можуть призвести до розтріскування.

Але цвяхи можуть і допустити розходження швів, якщо встановлення імітації бруса відбувалося не відповідно стандартам. Саме цьому краще довірити монтаж професіоналам.

 

Саморізи

Цей спосіб теж показав себе на «відмінно». Саморізи не дозволяють розходитися по швах і утримують пази на місці. (Щоб не було рожевих патьоків, саморізи краще брати оцинковані.)

Простий, швидкий монтаж (за наявності шуруповерта) і надійність – ось головні переваги саморізів.

 

Кріплення імітації під брус шляхом вкручування саморіза або забивання цвяха в шип під кутом 45 градусів

Попередньо рекомендується зробити в дошці отвір, щоб уникнути розтріскування в процесі кріплення.

Цей спосіб є гарним за рахнок своєї практичності. Можна встановити саморіз так, щоб наступна дошка приховала його пазом.

 

Вкручування саморіза у фронтальну частину сайдинга

В процесі монтажу в імітацію бруса кріпиться два саморіза: один ближче до шіпу, а інший – до паза. При цьому потрібно свердлити потай (дод. місце) для голівок саморізів.

Цей спосіб є дуже надійним, він додасть конструкції додаткову міцність.

Після цього в отвір від саморіза вставляється дерев’яна пробка і фіксується клеєм (можна ПВА). Вона маскує місце кріплення й запобігає проникненню вологи. Після того як клей висох, її шліфують і покривають лаком.

Товсту імітацію бруса можна закріпити, просвердливши канали для саморізів діаметром менше, а для голівок на одну третину товщини дошки ширше. Після завершення монтажу канали з саморізами замазуються сумішшю прозорого клею або лаку і тирси.

 

Кріплення за допомогою кляймера

Для імітації бруса випускаються спеціальні кляймери. Вони бувають різних розмірів і відрізняються номерами. Значення номера дорівнює ширині гачка кляймера, в який входить імітація бруса своїм пазом. Дуже важливо вибрати саме ті кляймери, які підходять до вашої дошки за розмірами. Вони продаються в упаковках по 100-200 шт. разом із цвяхами або саморізами для кріплення.

Кріплення необхідно починати знизу. Щільно притисніть дошку до решетування. Зафіксуйте її саморізами. Надіньте на нижню полицю паза кляймер. Прикріпіть його до решетування, для цього використовуйте цвяхи. Наступну дошку ставте пазом на шип вже закріпленої. Зверху поставте проміжну дошку і легкими постукуваннями гумовим молотком з’єднайте перші дві дошки. Так робіть до самого верху.

Примітка: Фіксація замку за допомогою цвяха, що вбивається в паз. Цвях проходить одночасно крізь шип одного блоку сайдинга і паз іншого. Це потрібно для того, щоб імітація бруса не виходила з паза при зміні погодних умов, оскільки замок кляймера не фіксується.

 

Кути, Стикування

У тому випадку, коли стіна будинку довша за дошки, імітацію бруса зістиковують через планку товщиною, що приблизно дорівнює товщині обшивки (А) або зістиковують її під кутом (Б). Другий спосіб складніший, проте місць стиків майже не видно.

А (вид зверху)

Б (вид зверху)

Для стикування кутів можна робити заріз під 45 градусів (А) або шляхом прибивання куточка (Б). Ще один спосіб закрити кути – стикування сухої строганої дошки літерою «Г» (В). Для матеріалу крупного перетину це чудовий вихід. Ви заощадите час і вирішите питання.

(А) заріз

(Б) Куточок

(В) Дошка