Капітально – це значить повністю розібрати підлогу, викинути згнилі лаги і дошки і замінити їх якісним матеріалом. Доречно водночас зробити тепло- і звукоізоляцію. Для цього потрібно придбати необхідну кількість дошок, брусів для лаг, утеплювача. Прибравши сміття, можна починати.

Кріпимо лаги до підлоги. Якщо для утеплення та звукоізоляції будемо використовувати плити з мінеральної вати, то строго витримуємо відстань між лагами. Плити повинні щільно входити між брусками. Про те, що лаги потрібно вирівнювати за рівнем, знає кожен. Але не всі знають про технології регульованих підлог. У кожну лагу через певний проміжок вкручується пластиковий болт-стійка. Обертаючи болт, тим самим піднімаючи або опускаючи брус, можна легко і швидко виставити всі лаги горизонтально. Якщо болтів немає, то ця сама процедура робиться за допомогою підкладання брусків.

Ось вже каркас для підлоги готовий, час остаточно визначитися з вибором підлогового покриття. Від цього залежить спосіб укладання дошок підлоги. Якщо ви готові обмежитися простим покриттям із дошок, пофарбованих або покритих лаком, то до настилання підлоги слід віднестися дуже сумлінно. Потрібно підігнати дошки одну до одної, щоб не було щілин, вирівняти їх за висотою. Для кріплення краще використовувати саморізи, бо цвяхи мають звичку «розхитуватися» з часом. А про те, що дошки повинні бути висушені, відомо всім.

Інша справа, якщо планується настелити лінолеум, покласти ламінат, паркет, ковролін …

У цьому випадку до дошок не пред’являється особливих вимог: щілини, невеликі нерівності, дефекти деревини закриваються і вирівнюються за допомогою фанери, ДСП, ДВП або ОСП. Кращим варіантом, мабуть, є орієнтовано-стружкова плита. Вона легка, добре обробляється, екологічна, не боїться вологи. А в деяких приміщеннях її можна використовувати і як остаточний оздоблювальний матеріал.

На підготовлені таким чином підлоги можна укладати будь-яке підлогове покриття. Щоб дерев’яна підлога прослужила довго, в приміщенні слід підтримувати постійну температуру і стежити за рівнем вологості. Дощату підлогу потрібно покривати лаком або фарбою.