На сучасному ринку оздоблювальних пиломатеріалів представлені в основному два види кедра – червоний канадський кедр і сибірський кедр. (Рідше зустрічається японський кедр). Це різні дерева з різними властивостями, але всі вони підходять для обшивки лазень.

Червоний канадський кедр росте тільки на півночі США і в Канаді. Це один з найкрасивіших і найдорожчих матеріалів обшивки саун і лазень, і не тільки. Деревина канадського кедра насичена ефірними маслами, в наслідок чого має цілющий вплив на нервову, серцево-судинну системи та органи дихання, відрізняється неповторним і дуже приємним запахом, заспокоює і знімає втому. Слід, однак, врахувати, що у деяких людей смоли та ефірні масла, що інтенсивно виділяються при нагріванні, можуть викликати алергічну реакцію.

Колір деревини кедра варіює від світло-янтарно-жовтого до густого червонувато-коричневого, текстура яскраво виражена. Вагонка з червоного кедра довговічна і не піддається гниттю. Їй властиві низька щільність і висока провітрюваність. Тепло-фізичні характеристики червоного канадського кедра перевершують аналогічні показники ялини, сосни, модрини за рахунок унікальної структури деревини. Провідні світові виробники саун і ІЧ-кабін в якості внутрішньої обшивки застосовують червоний канадський кедр, оскільки час розігріву ІЧ-кабін і саун з кедра в 3-5 разів коротший, ніж у кабін аналогічної конструкції з листяних дерев.