При правильному догляді і належній якості дерев’яної дошки для підлоги, а також за умови нормальної вологості в приміщенні, термін служби дерев’яної підлоги може бути дуже тривалим. Тому, якщо дерев’яна підлога гниє, у ній утворюються щілини, вона піддається нападу шкідників – знайте: її можна і слід ремонтувати.

Якщо з’явилися щілини в підлозі між дошками, потрібно їх обробити спеціальною шпаклівкою для дерева, надавши їй відповідний колір. Шпаклівки не є чимось рідкісним, вони продаються на ринках та в будівельних магазинах. У тому випадку, якщо щілини будуть досить великими, необхідно використовувати невеликі дерев’яні планки м’яких сортів дерева.

Як іще один варіант, можна дошки зняти і заново підігнати їх одну до одної, а потім акуратно укласти на місце. Якщо дерев’яна підлога лежить вже не перший рік, то надалі тріщини утворюватися не повинні.

Інколи стається, що частина дошок прогинається. Необхідно деякі з них замінити. Для цього потрібно акуратно зняти всі дошки підлоги, що прогнулися, при цьому зберігаючи їх і запам’ятовуючи їх послідовність. Для визначення якості дошки слід простукати по ній киянкою або молотком. Дошка, що добре зберіглася, видасть дзвінкий і виразний звук. У тому випадку, коли від дошки такого звуку не послідувало, її слід без роздумів замінити.