Вибір матеріалу для покриття дерев’яноі підлоги в першу чергу залежить від Ваших особистих уподобань і вимог до підлоги з точки зору естетики, екологічності, швидкості монтажу і, звичайно, вартості.

Починаючи монтаж підлоги, слід враховувати, що вологість повітря у приміщенні, де проводяться роботи не повинна перевищувати 60%, а температура не має бути нижче, ніж + 8 °C.

Вологість деревини не повинна перевищувати 12%.

Якщо, скажімо, Ви хочете підлогу з натурального дерева, то в якості покриття підійде дошка (шпунтована або НЕ шпунтована). У разі, якщо Ви плануєте чимось покривати підлогу, (наприклад, ламінатом), то можна також розглянути варіанти укладання по лагах фанери або ОСБ замість дошки.

Мінімальна товщина фанери для покриття підлоги – 12 мм при кроці лаг 30 см. Мінімальна товщина ОСБ – 18 мм при такому самому кроці лаг (30 см).

Виходячи з досвіду, найчастіше для покриття підлоги на лагах використовується шпунтована дошка, тому в наступній статті ми докладніше розглянемо саме цей варіант покриття підлоги.

Безпосередньо перед тим, як розпочати монтаж дошки підлоги, необхідно розпакувати матеріал і скласти його в приміщенні, де буде укладатися підлога, для того щоб деревина прийняла температуру й вологість навколишнього середовища. Рекомендована вологість в приміщенні – не більше 60%, а температурний коридор – від 10 до 30 градусів тепла за Цельсієм.

Якщо даний температурний режим буде дотримуватися постійно, потреби у ремонті дощатих підлог не виникне протягом тривалого часу.

Читайте далі Укладання дошки підлоги і ви дізнаєтеся про різні способи укладання дошки підлоги, а також отримаєте практичні рекомендації.