Коли ми вирішили, як будемо кріпити вагонку – горизонтально чи вертикально, саме час розглянути будову каркасу.

Перше, з чим потрібно визначитися при виборі каркасу для вагонки – це матеріал: чи це буде металевий профіль, дерев’яний брусок чи рейка прямокутного перерізу. Друге і третє питання – як будемо кріпити решетування до стіни, та за допомогою чого будемо вирівнювати конструкцію: безпосередньо до стіни за допомогою брусків-кілків-підкладок чи за допомогою підвісів для металопрофілю.

 

Вибір матеріалу: брусок чи металевий профіль

Наведемо переваги й недоліки одного та іншого, розглянувши характеристики каркасу з профілю

плюси

  • поверхня профілю ідеально рівна, на відміну від брусків (якість останніх не завжди задовільна)
  • не деформується, довговічний
  • відпрацьована технологія на будь-які випадки, наприклад, дворівневі системи, коли потрібно опустити стелю і провести додаткові комунікації

мінуси

  • дорожчий
  • не такий простий і зручний в роботі, як рейка

Виходячи з практики життя, можна сказати, що суттєво на якість готового виробу матеріал каркасу не впливає, але, залежно від обставин, кожен з них може внести в процес роботи суттєву зручність чи економію.

 

Кріплення для каркасу.

  • напряму до стіни
  • через брусок
  • за допомогою металевих підвісів

Метал до металу, а дерево до дерева – це зовсім не є закономірність. Іноді цілком логічно використовувати металевий підвіс для дерев’яного бруска і дерев’яний брусок для металевого профілю. Все залежить від обставин.

Якщо поверхня досить рівна, то можна кріпити рейку або профіль прямо до стіни. Якщо поверхня не рівна, то, залежно від обставин, можна використовувати підвіс або брусок для вирівнювання поверхні стіни.

Підвіси бувають декількох видів, найпоширеніші з них (підходять і для наших цілей) – п-образні підвіси й підвіси “швидкий монтаж” – вони дозволяють швидко і зручно вирівнювати брусок або профіль. Брусок-підкладка, або клин, не такий зручний, але з ними конструкція буде міцніша. Все залежить від того, кому з чим легше працювати і що є під рукою. Головне, щоб було міцно і рівно.

 

Вирівнювання конструкції

Для визначення рівності можна використовувати висок, рівень або більш точну техніку – лазерний рівень або побудовник площин. Для встановлення рівності стелі вимоги більш високі; цьому питанню присвячений розділ у статті Обшивка дерев’яною вагонкою Частина 7. Стеля.

               

 

Технологія кріплення каркаса

Технологія кріплення для бруска і для профілю не відрізняється. Брусок бажано попередньо обробити антисептиком. Перед кріпленням зробіть розмітку на стіні. Відстань між брусками / профілями становить 40-60 см.

Один з раціональних способів показаний на малюнку, але для остаточного рішення потрібно визначитися з питанням: як будемо кріпити вагонку – горизонтально чи вертикально.

1. Розташуйте бруски на відстані від 40 до 60 см.

2. Залиште зазори між брусками для того, щоб забезпечити циркуляцію повітря.

3. Закріпіть бруски по периметру навколо дверей і вікон.

4. Залиште невеликий відступ від стелі та підлоги для того, щоб полегшити кріплення вагонки.

5. Під нижнім бруском прикріпіть кілки для встановлення плінтусів.