Підводячи підсумок нашому огляду, зробимо кілька висновків.

Для обшивки парилень вибирайте вагонку з листяних порід деревини, а для обробки мийних та кімнат відпочинку чудово підійдуть хвойні породи. Це також буде раціональніше з матеріальної точки зору.

Найкращою вагонкою для лазні (і однією з найдорожчих, поряд з кедром) є липова. Далі йде вільха й осика. Використовують також і березову, що дає спочатку приємний і підбадьорливий аромат, але має серйозний недолік – швидко чорніє і загниває.

Хвойний матеріал для лазні повинен бути добре просушений, оскільки лазня з сирого матеріалу, як прийнято говорити, “пече” в перші 2-3 роки її експлуатації.

При обшивці лазні вагонкою можна комбінувати різні породи деревини. Так можна отримати унікальний лікувальний ефект і досягти неповторного інтер’єру.

При оздоблюванні лазні вагонкою питання ціни залежить від ціни на той чи інший вид деревини. Так, найбільш дорогим сортом є кедр, а найдешевшим – сосна.

Сподіваємося, наша стаття пролила світло на питання вибору вагонки для лазні, а на якому саме матеріалі зупинити свій вибір – вирішувати вам. Здоров’я вам і успіхів!