Вибір оздоблювальних матеріалів сьогодні надзвичайно великий і різноманітний. Сучасні виробники у великому асортименті пропонують споживачеві різні види матеріалів із пластику, металу, штучного каменю та багато інших. Однак попит на натуральну деревину ніколи не спадав. Цей вид матеріалу, як і завжди, є дуже популярним. Так, наприклад, традиційна дерев’яна вагонка, що застосовується для оздоблення всередині і зовні будівлі, здавна займала, та й зараз займає перші позиції серед інших матеріалів.

Тривалий час популярність дерев’яної вагонки була обумовлена відсутністю альтернативи. Зараз вона у попиті насамперед тому, що дерево – це натуральний матеріал, до того ж технології її виробництва та обробки дали можливість істотно підвищити якість та експлуатаційні властивості дерев’яної вагонки.

Вагонка з натуральної деревини має широкий спектр використання в сучасному будівництві. Поверхні, оздоблені цим матеріалом, відрізняються якісними експлуатаційними властивостями: міцністю, екологічною чистотою і естетичністю.

Вагонка є майже універсальним засобом для декорування і обшивки поверхонь. З її допомогою можна не тільки вирівнювати стіни, але й створювати елементи дизайну. При виготовленні даного матеріалу застосовуються тільки натуральні матеріали. Вагонка, зроблена з дерева, приносить в дім запах лісу, відчуття затишку і тепла. Для її виготовлення застосовують такі породи як дуб, сосна, червоне дерево, вільха, липа і ясен.

У цих натуральних виробів присутні як плюси, так і мінуси. До переваг можна віднести дизайнерський фактор і екологічність, а от до мінусів лише те, що поверхня вагонки повинна оброблятися захисним покриттям. Його відсутність призводить до потемніння і гниття. Виключенням є тільки червоне дерево і липа. Натуральна вагонка є досить дорогим матеріалом. Вагонка, зроблена з ПВХ часто використовується для оздоблення нежитлових приміщень. Вона практична, не дорога, довговічна і легко монтується. Крім усього цього, вона має теплоізоляційні властивості й захищає від шуму.