Пиломатеріали

Вологість пиломатеріалів

Купуючи пиломатеріали, важливо враховувати їхню вологість, для яких би робіт вони не призначалася. Чим менша вологість, тим краще, оскільки, висихаючи, вологий пиломатеріал викривляється, деформується і тріскається уздовж волокон. Для застосування пиломатеріалу в ремонтно-будівельних та оздоблювальних роботах потрібно знати максимально допустиму ступінь вологості пиломатеріалу для певного виду робіт, а також для чого і чим обробляють пиломатеріали.

  • Для зведення стін, огорож і перегородок застосовується пиломатеріал з вологістю в межах 6-20%
  • Для кроквяної конструкції дахів – порядку 15%
  • Для виготовлення вікон і вхідних і міжкімнатних дверей – 6-12%
  • Для оздоблення приміщень — 6-10%.

Природна вологість деревини в свіжозрубленому дереві сягає 60%. У свіжопиляному пиломатеріалі – до 30%. Така вологість не підходить для багатьох видів робіт, і тому пиломатеріал висушують. Висушити пиломатеріал самостійно можна і навіть бажано, але це досить довгий процес, мало хто може його собі дозволити.

Влітку дати полежати перекладеним обрізним дошкам і брусу місяць-два буде завжди на користь. Але навіть використовуючи вологомір (так називається електронний прилад-вимірювач вологості деревини), добитися необхідного відсотка вологості дуже складно. Для того щоб висушити свіжопиляний пиломатеріал самостійно, вам доведеться зберігати лісоматеріали в прохолодному і сухому місці кілька місяців. Щоб зменшити відсоток вологості стовбурів на виході, їхні торці покриваються фарбою на основі олифи – через відкриті деревні пори на торцях найшвидше виходить волога і, як результат, вони тріскаються. Висушений таким способом матеріал може бути придатний і для зведення великих, і для створення невеликих виробів.

У виробничих масштабах для зниження природної вологості деревини використовують сушильні камери з високою температурою. Такий вид сушіння пиломатеріалів дозволяє досягти рівномірного і швидкого висихання до потрібного відсотка вологості, пиломатеріал при цьому не розтріскується.

За умови належного зберігання пиломатеріал зберігає свої якості протягом тривалого часу. Під час транспортування і на будмайданчику сухий пиломатеріал необхідно оберігати від впливу атмосферних опадів і від потрапляння прямих сонячних променів. Пиломатеріали повинні зберігатися горизонтальними рядами, перекладеними тоненькими рейками, які створюють порожнечі, необхідні для вільної циркуляції повітря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *