Пиломатеріали

Зберігання пиломатеріалів

За відсутності своєчасно оформлених контрактів на поставку пиломатеріали доводиться певний час зберігати на складах. Площа складу повинна розміщуватися на ділянці, що добре провітрюється й дренується, є очищеною від деревинно-чагарникової рослинності, вирівняною (ями засипані піском, щебенем або площа засфальтована), розбитою на секції, квартали і ділянки з урахуванням експлуатаційних вимог. Всі пиломатеріали укладають у пакетні або рядові штабелі окремими секціями. Повинні бути враховані умови роботи транспортно-навантажувальних засобів, дощувальних установок, протипожежної техніки.

Зберігання пиломатеріалів хвойних порід. ГОСТ 3808.1-80. Укладання хвойних пиломатеріалів здійснюється пакетами і штабелями при відстані в ряду між штабелями 1,35 – 1,8 м (до центра – більша відстань) і між рядами штабелів -2 м. Через кожні два ряди штабелів влаштовується поздовжній проїзд і через 5-7 штабелів поперечний проїзд. Штабелі і пакети розміщують на фундаменті заввишки 500 – 750 мм з прогонами і поперечними перекладами. У штабелях прокладки і шпації встановлюють з урахуванням перетину пиломатеріалу (необрізних – по товщині) і породи.

Для атмосферного сушіння пакетний штабель формують з однакових за поперечним перерізом дошок або брусів. Довжина пакета визначається максимальною довжиною пиломатеріалів, ширина і висота – зручністю роботи підйомно-транспортних механізмів. Встановлено порядок вибору прокладок для укладання пиломатеріалів і шпацій (останніх залежно від кліматичних зон і погодних умов сезону). Штабелі накривають дахом і звисом від 500 до 700 мм. Висушені до вологості 22% пиломатеріали повинні зберігатися в щільних пакетах.

Зберігання пиломатеріалів листяних порід. ГОСТ 7369-80. Листяні пиломатеріали більш чутливі до атмосферно-біогенного впливу. Тому всі пиломатеріали, що надходять на сушіння при температурі вище 5 ° С, антисептуються в день розпилювання. Торці пиломатеріалів покривають вологозахисною замазкою. Заготовки кільцесудинних порід і берези укладають у штабелі під навісами, за винятком заготовок нижчого сорту, які залишаються в штабелях на відкритому майданчику. Також під навісами зберігають заготовки розсіяно-судинних порід 1 сорту. Розміри пакетів та пакетних штабелів залежать від укладання їх автонавантажувачем або краном. Ширина коливається залежно від породи і кліматичних зон від 20 до 170 мм. Штабелі пиломатеріалів у день укладання накриваються водонепроникним дахом. Готові до відправки пакети пиломатеріалів листяних порід зазвичай зберігають під навісами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *