Якщо у вас багато обрізних дошок і ви не збираєтеся їх використовувати протягом тривалого часу, їх потрібно підготувати до зими.

Спочатку вам слід постелити лежанки. Для цього можна використати безліч матеріалів, наприклад, дубові стовпчики. Просто покладіть їх на голу землю так, щоб вони лежали добре і не каталися. Після цього покладіть на них дошки і накрийте їх водонепроникним матеріалом. Тепер дошки не будуть гнити знизу.

Але що, як ви хочете зберегти дошки на термін, більший, ніж два роки? Тоді цей спосіб однозначно не підійде. Перш за все потрібно підготувати самі дошки до тривалого зберігання. Для цього їх необхідно покрити засобом від короїдів. Якщо у вас немає такого засобу, можна просто покрити дошки товстим шаром лаку. Після того, як підготували дошки, вам потрібні будуть лежанки. Для цього найкраще підійдуть цеглини, причому обкласти ними потрібно всю площу землі, на яку ви будете класти дошки. Складіть дошки на цеглини, потім накрийте їх щільним водонепроникним матеріалом. Для цього можна використати листи заліза або шифера. Притисніть матеріал чимось важким, щоб його не здуло вітром.

При такому способі зберігання обрізні дошки довго залишатимуться непошкодженими.