Будь-яка дерев’яна підлога з часом починає скрипіти. Це створює певний дискомфорт, навіть діє на нерви. Однак є методика, що дозволяє створить дерев’яну підлогу, що не буде скрипіти. За цією методикою можна також відремонтувати стару підлогу.

Розглянемо багатошарову дерев’яну підлогу.

При укладанні підлоги без скрипу між дошками слід робити достатні зазори, щоб сусідні дошки не стикалися. Візьмемо звичайну обрізну дошку, не стругану, досить товсту, від 40 мм. До речі, вона набагато дешевша за стругану дошку. Якщо дошки мають розбіжність по товщині, то для того щоб досягти рівної поверхні підлоги, потрібно підкласти прошарок необхідної товщини між лагою і тонкішою дошкою. Цю саму методику можна використовувати при ремонті старої скрипучої підлоги. Дерев’яну підлогу, що була укладена раніше, потрібно перекласти і зробити на її основі дерев’яно-фанерну підлогу.

  • Спочатку знімаємо стару підлогу, перевіряємо кріплення лаг, і зміцнюємо їх, якщо в цьому буде потреба.
  • Потім покриваємо лаги геотекстилем, можна в два шари.
  • Дошки укладаємо на місце, тільки вже з зазором, щоб вони не змогли стикатися одна з одною.
  • Зверху укриваємо дошки геотекстилем.
  • Тепер починаємо укладання листів фанери або ДСП. Фанеру беремо товщиною 10 мм, ДСП – 18 мм. Укладаємо листи таким чином, щоб вони не стикалися один з одним (для виключення скрипу). При цьому стики листів повинні розташовуватися якраз посередині покладеної дошки для підлоги. Для того щоб виконати цю умову, можна підпиляти листи до потрібної ширини. А ще краще при укладанні дошки підлоги, регулюючи товщину зазорів між половицями, досягти такого положення дошок, щоб не потрібно було підпилювати листи фанери і ДСП. При цьому не слід забувати, що зазор між дошками має бути досить великим, щоб виключати їхнє зіткнення (краще зробити його трохи більше).
  • Фанеру до дошки підлоги кріпимо саморізами. При цьому лист фанери має бути з’єднаний з кожною дошкою підлоги по краях дошки, а також у двох-трьох місцях по її середині. По шву листа фанери або ДСП краще зробити побільше точок кріплення.
  • Зазори, зроблені між листами фанери (1-2 мм), необхідно заповнити мастикою з каучуку.
  • На готову підлогу можна укладати будь-яке покриття: ковролін, паркет.