Рейка з сосни – універсальний будівельний матеріал, який широко використовується в будівництві, ремонті та виготовленні меблів. Соснова рейка прекрасно підходить для встановлення каркасів та систем кріплення.

Отже, щоб виготовити каркас, приготуємо соснову рейку товщиною 20-25 мм. Рейки шириною 80 мм встановлюють у місцях стиків облицювальних листів сухої штукатурки (гипсокартона) так, щоб стики розташовувалися точно по осі рейки. Для проміжного кріплення застосовують рейки шириною 45-50 мм.

Оскільки спорудити каркас з окремих рейок досить складно, доцільно спочатку зробити з них щити. Вони можуть бути на 20-30 мм коротшими за висоту приміщення. Ширина основних щитів може бути 1200 мм, а проміжних – 800 і 400 мм. Якщо при встановленні щитів виявиться залишок стіни або стелі менш, ніж 400 мм, його вирівнюємо за допомогою окремих рейок. Відстань між осями поздовжніх рейок в зібраних щитах повинна бути 400 мм. Стики листів сухої штукатурки мають розташовуватися точно по осі широкої рейки незалежно від розмірів щитів при їх монтажі.

Готові щити кріпимо до стін або стель, причому вони можуть кріпитися як просто до поверхні, так і на невеликій відстані від неї. До дерев’яних поверхонь щити кріпимо цвяхами, а до кам’яних і бетонних – цвяхами або йоржами, які забиваємо в дерев’яні пробки або пластикові дюбелі. Щити при кріпленні встановлюємо строго по вертикалі і горизонталі, перевіряючи вертикальність встановлення рівнем або вискою, а горизонтальність – шнуром. Усі нерівності окремих рейок виправляємо за допомогою цвяхів та клинів.