Підлога будинку може стелитися:

  • по балках перекриття
  • по грунту з використанням лаг

Обидва способи мають свої переваги й недоліки.

Підлога по балках перекриття

Підлоги по балках перекриття передбачають використання балок перекриття будинку в якості несучих елементів. Перевага цих підлог в ізоляції конструктивних елементів підлоги від грунту. Крім того, ця конструкція підлоги є одним з елементів каркаса і збільшує його просторову жорсткість і міцність.

Але така конструктивна особливість має один недолік – це погана звукоізоляція, оскільки всі звуки і шуми, що торкаються підлоги, передаються на стіни споруди. Враховуючи цей факт, не рекомендується влаштовувати дощатий настил по балках, використовуючи їх як лаги. Для погашення звукових і вібраційних коливань застосовують звукоізоляційні прокладки.

Не можна стелю 1-го поверху і підлогу 2-го поверху кріпити до однієї й тієї самої балки. Для зменшення шуму необхідно додатково встановлювати лаги, перпендикулярні напрямку балок.

Підлога по грунту

Даний тип підлоги встановлюється на попередньо виготовленій бетонній підготовці або на окремо встановлених опорах, на попередньо утрамбованій основі.

Даний тип підлоги не пов’язаний з конструктивними елементами стін. Така конструкція підлоги потребує додатково гідроізоляції. Проте у таких підлог менші звукові та вібраційні коливання.

Опорні стовпчики встановлюються рядами. Відстань між стовпчиками дорівнює відстані між лагами, які, в свою чергу, залежать від товщини дощатого настилу. Стандартно ця відстань у межах 50-100 см. На стовпчики, під лаги, укладають гідроізоляційні та антисептовані прокладки. Лаги укладаються з дотриманням одного рівня в одній площині. Стики лаг повинні знаходитися на стовпчиках.

Загальні вимоги при укладанні підлоги з дерев’яних дошок

Дерев’яна підлога повинна мати нульовий ухил. Для цього в процесі роботи необхідно постійно перевіряти балки і лаги за допомогою рівня або нівеліра уздовж і поперек приміщення, де монтується конструкція підлоги.

Встановлення підпираючих стовпчиків

Встановлення підпираючих стовпчиків починається з установки їх по периметру приміщення, потім встановлюються стовпчики всередині приміщення. Усі стовпи вивіряються за рівнем. Крок стовпів від 50 до 100 см. Крок стовпів вибирається залежно від конструктивних особливостей підлоги та є індивідуальним у кожному окремому випадку.

Слід враховувати, що чим вище ми робимо стовпи, тим більше має бути їх перетин. Основою для стовпів може служити як бетонна підготовка, так і утрамбований щебінь, утрамбований грунт. Найчастіше ця робота проводиться таким способом:

У підпідлоговому просторі вибираємо існуючий грунту на глибину 50 см. Потім засипаємо виїмку гравієм, річковим піском або щебенем з пошаровим трамбуванням. Рівень засипки повинен бути вище рівня існуючого рельєфу місцевості. Стовпи виробляють або з керамічної обпаленої цегли, або з бетону. Якщо висота цегляного стовпа нижча, ніж 25 см, то можна його виконати в півтори цеглини, а якщо вища, то в два. Стандартний перетин для бетонних стовпчиків 40 × 40 см або 50 × 50 см. Поверх стовпів укладають гідроізоляцію в декілька шарів і потім кріплять лаги.