Пиломатеріали

Сушка пиломатеріалу

Ні для кого не є секретом, що дерево - це живий організм. Як і все живе, воно містить в собі чималу кількість цілющої вологи. Але якщо для живого дерева волога є необхідною умовою існування, то для пиломатеріалу, виготовленого з нього, ця ж волога стає згубною. Пиломатеріали з підвищеним вмістом вологи схильні до грибкових уражень, що, в свою чергу, призводить до гниття матеріалу і руйнування його структури. Якщо такий матеріал використовувати для готових виробів, вони прослужать вам недовго - почнуть розтріскуватися, жолобитися і розсихатися.

Властивості пиломатеріалів листяних і хвойних порід

Дерево - це класика

Поряд із традиційними оздоблювальними матеріалами існує безліч сучасних матеріалів на будь-який смак. Пластикові та гіпсокартонні панелі і плити вражають уяву всілякими малюнками та фактурою. Однак ніщо не зрівняється за красою із звичною нам деревиною.

Деревина досить легко обробляється і скріплюється. Вироби з лісопродукції зроблять інтер'єр тепліше і світліше. А при правильному фарбуванні і дизайнерському підході досягається відмінний результат.

Навіщо обробляти пиломатеріали?

Пиломатеріали, як і всі будівельні матеріали природного походження, схильні до впливу факторів навколишнього середовища. Одним з найбільш згубних явищ, що виникають в процесі такого впливу, є гниття. Гниль завдає істотної шкоди дерев'яній конструкції, приводячи до її псування. Спричиняють гниль грибкові мікроорганізми, яких у природі є дуже багато, і розмножуються вони досить швидко.

Сприяють активному розмноженню таких мікроорганізмів наступні умови навколишнього середовища:

Вологість пиломатеріалів

Купуючи пиломатеріали, важливо враховувати їхню вологість, для яких би робіт вони не призначалася. Чим менша вологість, тим краще, оскільки, висихаючи, вологий пиломатеріал викривляється, деформується і тріскається уздовж волокон. Для застосування пиломатеріалу в ремонтно-будівельних та оздоблювальних роботах потрібно знати максимально допустиму ступінь вологості пиломатеріалу для певного виду робіт, а також для чого і чим обробляють пиломатеріали.

Як правильно вибирати пиломатеріал?

Деревина та пиломатеріали на сьогоднішній день в Україні не є дефіцитом, на будь-якій будівельній базі ви знайдете їх широкий вибір. Але як, стоячи біля штабелів свіжопиляної ароматної дошки, вибрати якісний пиломатеріал?

Важливими є такі моменти:

  • тип пиломатеріалу
  • порода дерева
  • якість обробки

Ці характеристики визначають широкий діапазон не тільки за зовнішнім виглядом, але й за якістю, за ціною.

Отже, тепер докладніше про таку відповідальну справу, як вибір пиломатеріалів.

Основні типи пиломатеріалу

Якщо говорити про геометричні форми і розміри поперечного перерізу, то пиломатеріали можна розділити на такі основні види:

Зберігання пиломатеріалів

За відсутності своєчасно оформлених контрактів на поставку пиломатеріали доводиться певний час зберігати на складах. Площа складу повинна розміщуватися на ділянці, що добре провітрюється й дренується, є очищеною від деревинно-чагарникової рослинності, вирівняною (ями засипані піском, щебенем або площа засфальтована), розбитою на секції, квартали і ділянки з урахуванням експлуатаційних вимог. Всі пиломатеріали укладають у пакетні або рядові штабелі окремими секціями. Повинні бути враховані умови роботи транспортно-навантажувальних засобів, дощувальних установок, протипожежної техніки.

Способи укладання дошки підлоги

Підлога будинку може стелитися:

  • по балках перекриття
  • по грунту з використанням лаг

Обидва способи мають свої переваги й недоліки.

Фарба для пиломатеріалу - чому обираємо акрил?

Акрилові покриття використовуються в найрізноманітніших галузах, для зов

Страницы

Подписка на RSS - Пиломатеріали