Термін «черепний» зобов’язаний своїм походженням слову «череп», яким називали виступ в лазі для укладання підлоги. Черепом також називали стелю або дах будови.

Черепний брусок – це брусок, який прибивають до бічної поверхні дерев’яної балки. Він служить опорою, наприклад, при влаштуванні чорнової підлоги або в якості опори для щитів перекриття. В принципі, черепні дерев’яні бруски виступають у ролі несучої конструкції (наприклад, обрешітки стін або даху), до якої монтуються різні оздоблювальні матеріали. Для кріплення дерев’яного бруска використовують цвяхи певного розміру, які забивають на певній відстані посередині бруска. Брусок прибивається до балки з однієї або двох сторін.

В основному черепні бруски виготовляють із сосни. Як правило, вони обробляються з усіх боків на спеціальному верстаті. Найпоширеніший розмір — 40х50 мм. Існує два способи виробництва бруска:

  • звичайний обрізний спосіб – виготовляється при звичайній вологості деревини
  • сухий струганий спосіб – виготовляється при вологості 8-12%. Брусок спочатку висушують в сушильній камері, де гинуть грибні бактерії, а потім стругають.

Перед використанням брусок необхідно обробляти біозахисним засобом. Це значно подовжує термін його експлуатації.