Дуже часто трапляється, що, починаючи самостійний ремонт квартири або приватного будинку, ми стикаємося з низкою проблем. Перша проблема виникає з вибором матеріалу, оскільки сучасний будівельний ринок буквально переповнений всілякими сучасними будівельними матеріалами. Раніше для обклеювання стін або стель в переважній більшості використовувалася дерев’яна вагонка, але сьогодні вона може бути з ПВХ, цільного масиву та інших деревних матеріалів.

Незалежно від того, який оздоблювальний матеріал використовується, будь-який з них має свої мінуси і переваги у використанні. Порівняємо два матеріала.

Багато хто вважає пластик більш вигідним, міцним і довговічним. Якщо розглядати пластик і натуральну деревину, то у більшості випадків пластик обирають через його практичність, з його допомогою можна імітувати будь-який інший матеріал, він має порівняно низьку вартість, простий у застосуванні і довговічний.

Завдяки сучасному обладнанню обробка дерев’яної вагонки відбувається максимально якісно, за рахунок цього простота догляду і термін служби практично не поступається пластику. Хіба що пластик легко миється і його зручно використовувати як обшивний матеріал у санвузлах. Але головна перевага дерев’яної вагонки – це її натуральність. Вона несе в собі живе тепло, і цим теплом можна реально утеплити стіну. Характеристики міцності дерев’яної вагонки перевершують пластик.

Способи укладання різних видів вогонки різні, але всі вони досить прості, за винятком віп-укладання вагонки, де застосовують зарізання і додаткове шліфування.

Давайте розглянемо декілька міфів, які існують про типи вагонки.

  • Дерев’яна вагонка потребує постійного догляду, оскільки через деякий час вона втрачає свою привабливість, і необхідно проводити додаткові ремонтні роботи з відновлення первісного зовнішнього вигляду. Це помилкова думка, оскільки при сучасній якісній обробці матеріалу термін експлуатації дерев’яної вагонки може досягати десятків років без додаткових робіт, а якщо вона просочена спеціальними захисними сумішами, її можна застосовувати в оздоблюванні приміщень, де присутні високий ступінь вологості і постійні перепади температурного режиму.
  • Пластикова вагонка має високу стійкість до впливу навколишнього середовища. Це теж помилка, оскільки пластик не рекомендується використовувати в приміщеннях з високими температурами, адже він може розплавитися або виділяти шкідливі хімічні речовини. У холодну пору року він стає більш крихким і при найменшому механічному впливі може тріснути.
  • Вартість пластикової вагонки менша в кілька разів. Це залежить від того, до якої колірної палітри належить вагонка. Якщо вона однотонна, світлих відтінків, то дійсно, її вартість мала. Але якщо вибирати вагонку з декоративною фактурою, що імітує певний матеріал, то вартість вже в більшості випадків буде вищою за вартість дерев’яної вагонки.