Пиломатеріали

Властивості пиломатеріалів листяних і хвойних порід

Дерево – це класика

Поряд із традиційними оздоблювальними матеріалами існує безліч сучасних матеріалів на будь-який смак. Пластикові та гіпсокартонні панелі і плити вражають уяву всілякими малюнками та фактурою. Однак ніщо не зрівняється за красою із звичною нам деревиною.

Деревина досить легко обробляється і скріплюється. Вироби з лісопродукції зроблять інтер’єр тепліше і світліше. А при правильному фарбуванні і дизайнерському підході досягається відмінний результат.

Породи пиломатеріалів

У будівництві та ремонті використовуються хвойні та листяні породи пиломатеріалів.

Листяні породи (дуб, бук) відносяться до цінних порід. Хвойна деревина (ялиця, сосна, ялина) є більш доступною. Вироби з цінних порід дерев, безсумнівно, дуже гарно виглядають. Однак цінні породи коштують на порядок дорожче. Пиломатеріали хвойні є дешевшими і простішими в обробці. Тому недосвідченим столярам краще починати з сосни, ялини або ялиці.

Вибір пиломатеріалу

При виборі пиломатеріалу для столярних робіт потрібно брати рівні дошки, без сучків, тріщин, з добре видною текстурою. Гарний, яскраво виражений малюнок спила є гарнішим за будь-який штучний візерунок. Пофарбована прозорим лаком деревина виглядає краще, ніж пофарбована непрозорою фарбою.

Властивості різних порід пиломатеріалів

Дуб. Відноситься до цінних порід. Один з кращих пиломатеріалів для ремонту та столярних робіт. Пиломатеріал із дуба відрізняється красою та міцністю. Він є стійким до гниття, добре гнеться і тримає форму. Пиломатеріал з дуба добре полірується. Однак міцність дуба має і зворотний бік. Забивання цвяхів і свердління отворів в дубі вимагає чимало зусиль.

Модрина. З усіх хвойних порід це найміцніший пиломатеріал. Модрина є стійкою до гниття й грибкових хвороб. При забиванні цвяхів потрібно бути обережним – дошки з модрини легко розколоти. Колір деревини – червоно-бурий.

Сосна. Пиломатеріал з сосни досить м’який і рихлий, за рахунок чого легко обробляється. Колір жовто-білий. Просочена антисептиком, сосна може використовуватися при зовнішніх роботах.

Ялиця. Деревина ялиці м’яка, легко обробляється. При роботі з ялицею потрібно врахувати, що з ялицевих дошок легко випадають сучки. Ялиця погано просочується антисептиками і легко гниє. Тому її не варто використовувати в зовнішніх роботах.

Ялина. Ялинові дошки досить м’які, але в них багато сучків. З цієї причини ялина важка в обробці.

Кедр. Гарний і міцний пиломатеріал. За фізичними якостями близьки до цінних порід. Легко обробляється і полірується. Добре протистоїть гнилі і грибкам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *