Пиломатеріали

Навіщо обробляти пиломатеріали?

Пиломатеріали, як і всі будівельні матеріали природного походження, схильні до впливу факторів навколишнього середовища. Одним з найбільш згубних явищ, що виникають в процесі такого впливу, є гниття. Гниль завдає істотної шкоди дерев’яній конструкції, приводячи до її псування. Спричиняють гниль грибкові мікроорганізми, яких у природі є дуже багато, і розмножуються вони досить швидко.

Сприяють активному розмноженню таких мікроорганізмів наступні умови навколишнього середовища:

  • вплив кисню
  • підвищена вологість повітря
  • різкі перепади і сезонні коливання температури
  • недостатня вентиляція поверхні
  • промерзання
  • конденсат

Чому так важливо здійснювати профілактику гниття пиломатеріалу на всіх етапах його життя: від виготовлення, зберігання і транспортування до закінчення будівництва, а також під час експлуатації? Гниття може завдати непоправної шкоди пиломатеріалу, настільки, що може виникнути необхідність реконструікції. На вирішення цієї проблеми піде значно більше праці та коштів, ніж на її профілактику.

У якості профілактичного заходу щодо попередження гниття пиломатеріалів при їхньому виробництві та зберіганні застосовується ретельне просушування. Зберігаються вони в добре провітрюваних сухих приміщеннях при дуже низькому рівні вологості повітря.

У процесі будівництва пиломатеріали необхідно обробити антисептиком, забезпечивши їм хорошу вентиляцію, а також захистити їх від попадання дощу й вологи. На сучасному ринку існує величезний вибір антисептиків. Найбільш популярні з них: це Пінотекс, Тіккуріла і Сенеж. А також найбільш економічні сухі розчини: 1кг суміші розбавляється 10 літрами води. Ці засоби одночасно виконують і функцію протипожежної обробки. Завдяки такій обробці ви не допустите гниття дерев’яного матеріалу при експлуатації споруди. Скориставшись даними рекомендаціями, ви захистите вашу будівлю на довгі роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *