Пиломатеріали

Основні типи пиломатеріалу

Якщо говорити про геометричні форми і розміри поперечного перерізу, то пиломатеріали можна розділити на такі основні види:

  • Брус – це пиломатеріал, товщина і ширина якого більша за 100 мм. Залежно від числа пропиляних сторін, бруси можуть бути двох-, трьох- і чотирьохкантними.
  • Брусок – це обрізний пиломатеріал, товщина якого менша, ніж 100 мм, а ширина не більше його подвійної товщини.
  • Дошки – це пиломатеріали товщиною менше 100 мм і шириною більше подвійної товщини.
  • Обапіл – це бічні частини колоди, які були зрізані при поздовжньому розпилюванні. Розрізняють дощатий і горбильний обапіл.
  • Шпали – це пилопродукция, що являє собою брус і використовується як опори для рейок з/д шляхів. Шпали випускаються обрізні у вигляді чотирьохкантного бруса та необрізні у вигляді двохкантного бруса.

 

Що таке струганий пиломатеріал? Це пиломатеріал, у якого одна пласть або ж обидві кромки оброблені шляхом стругання або фрезування.

За ступенем обробки пиломатеріали, в свою чергу, поділяються на нефрезовані і фрезовані. У фрезованих матеріалів спеціально оброблена форма поперечного перерізу.

Щодо характеру обробки, пиломатеріали бувають необрізні (з непропиляними крайками і величиною обзола більше допустимої для обрізного матеріалу), обрізні (оброблені всі чотири сторони, величина обзола в допустимих межах) і односторонні обрізні (пропиляна всього одна кромка).

Що стосується місцерозташування пиломатеріалу в колоді, його також поділяють на кілька видів: серцевинні (найбільш схильні до розтріскування), центральні (міцніші) і бічні (найбільш якісні) дошки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *