Пиломатеріали

Фарба для пиломатеріалу – чому обираємо акрил?

Акрилові покриття використовуються в найрізноманітніших галузах, для зовнішніх і внутрішніх робіт, в тому числі і як фарба для пиломатеріалів. У них відсутній різкий запах, а після закінчення робіт залишки легко видалити з інструменту. Зрештою після фарбування утворюється яскравий насичений колір.

Акрилові фарби відносяться до категорії синтетичних матеріалів, основою яких є полімерна акрилова емульсія, яка виступає в ролі сполучної ланки між пігментом і водою. Якість забезпечується оптимально підібраним співвідношенням пігменту наповнювача і зв’язуючої речовини. Цей матеріал має суттєву перевагу перед іншими видами фарб в сучасному будівництві і використовується для виконання малярних робіт.

Дуже часто при вирішенні питання, якою фарбою пофарбувати дерев’яний будинок, обираються саме акрилові матеріали. Вони не тільки забезпечують привабливість і естетичність поверхонь, але й захищають їх від більшості негативних впливів.

В цілому, для фарбування пиломатеріалу застосовуються різні матеріали, в тому числі олійна фарба по дереву. Вона дає хорошу захисну плівку, однак вимагає повного висихання. Її стійкість до атмосферних впливів нижче, ніж у акрилових.

Тому при вирішенні питання, яка фарба краще для пиломатеріалу, найчастіше вибирають акрилові водно-дисперсійні фарби. Вони бувають білими, з високим показником білизни, або кольоровими. Як правило, такими варіантами фарбуються дерев’яні двері та віконні блоки, а також поверхні з підвищеним зносом, такі як підвіконня, стільниці та інші.

Фарба для дерев’яних стін або як правильно нанести шар?

Після висихання поверхні акрилова фарба для дерев’яних стін та інших конструкцій наноситься в один шар, сохне приблизно 3-4 дні. Потім проводиться фарбування другим шаром, висихає він вже протягом 4-7 днів. Сама робота здійснюється методом розпилення, а також за допомогою пензлів і валиків. Перед покриттям пористого пиломатеріалу з високою здатністю до всмоктування проводиться їх попередня обробка спеціальною пигментованою ґрунтовкою.

Крім утворення пофарбованої плівки, акрилова фарба по пиломатеріалу також надає йому антисептичної дії.

Таким чином, прийняття рішення стасовно того, якою фарбою фарбувати пиломатеріал, є досить складною і відповідальною справою. Вибираючи матеріали, слід враховувати конкретні умови експлуатації пофарбованої поверхні, вплив на неї негативних факторів зовнішнього середовища. Тільки при дотриманні всіх технологічних умов пофарбована поверхня збереже свої якості протягом тривалого часу. Довговічність і різноманіття акрилових фарб дозволяють втілити на практиці найсміливіші та найнезвичайніші дизайнерські рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *