Пиломатеріали

Хвойні та листяні пиломатеріали

Сьогодні існує величезний асортимент пиломатеріалів. Відомо, що основним матеріалом, який є базою для виготовлення пиломатеріалів, є деревина, перевагами якої є легкість в обробці, великий запас міцності та мала теплопровідність.

Деревина для будматеріалів – це дерева листяних і хвойних порід. Хвойні пиломатеріали виготовляються з таких дерев як ялиця, модрина сосна, ялина і кедр. Вони мають більший попит, ніж пиломатеріали з листяних порід, оскільки їх деревина відрізняється кращою якістю, а стовбури більш пряме.

Сьогодні найбільш популярні будматеріали з сосни, оскільки її деревина міцна, легка в обробці та дешева. Завдяки тому, що сосна – це дерево м’якої породи, обрізна дошка, що виготовляється з неї, має добрі будівельні властивості, а також довговічна в експлуатації. Ще одна суттєва перевага сосни, яка надає їй можливість конкурувати на оздоблювалбному ринку – це приємний малюнок її зрізу та теплий колір.

До листяних пиломатеріалів належать матеріали, виготовлені з таких дерев листяних порід, як осика, тополя, береза та липа. Це брус обрізний та необрізний, дошка обрізна та необрізна. Перевага пиломатеріалів листяних порід полягає в тому, що вони більш щільні та міцні, ніж їх аналоги з хвойних порід. До недоліків можна віднести більша складність обробки в порівнянні з хвойними, не поширеність в лісному хозяйстві, швидке загнивання деревини, хоча цього можна уникнути за умови ретельного сушіння деревини та її подальшої обробки антисептичними препаратами. Якщо дерево вологе, його необхідно просушити додатково, в іншому випадку існує ризик отримати на виході нерівний продукт. Галуза застосування пиломатеріалів з листяних порід дерев – це підшивка стель, обшивка стін та перегородок, виготовлення внутрішніх архітектурних деталей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *